Jak dobrać sprzęt narciarski dla początkujących?

jak-dobrać-sprżet-narciarski
Winterevent
2020-08-17

Zaczynasz przygodę z narciarstwem i nie wiesz od czego zacząć. Zacznij od skompletowania sprzętu narciarskiego. Rossignol,POC,Volkl, Dynastar?Która marka Cię interesuje ?

Podstawowym wyposażeniem narciarza są narty i buty narciarskie. Polecamy skorzystać z nart firmy Rossignol. Jest to francuska firma specjalizująca się w produkcji sprzętu narciarskiego od wielu lat. Czołowi zawodnicy Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim korzystają z nart tej marki. Co jest dowodem na to, iż produkują sprzęt na najwyższym poziomie.

Narty dla osoby początkującej dobieramy do wzrostu i wagi. Postaw narty na przeciwko siebie i zwróć uwagę na to aby koniec nart znajdował się na wysokości Twojej brody. Narty dla osoby początkującej to narty miękkie, z szerszym dziobem i średnim promieniem skrętu tj, ok. 15 metrów.

Czym jest promień skrętu? Termin ten jest skrótem myślowym gdyż w rzeczywistości jest to promień taliowania narty. Podsumowując im mniej wytaliowana narta tym promień skrętu jest dłuższy a dynamika podczas zmiany kierunku mniejsza.

Buty są bardzo ważnym elementem sprzętu każdego narciarza. Osoby początkujące powinny posiadać flex 90-80 dla mężczyzn oraz 70-60 dla kobiet. Wartość flexu określa miękkość buta. Najczęściej ta informacja jest zawarta w nazwie buta lub opisana na etykiecie.

Mając buty i narty warto zainteresować się naszym ubiorem. Dobra kurtka, spodnie, rękawiczki, kask to niezbędne rzeczy których potrzebujesz na stoku. Jeśli szukasz czegoś dla siebie w przystępnych cenach zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu rossignol-outlet.pl

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729