Val di Sole dolina Słońca

Val-di-sole
Winterevent
2020-08-17

Val di Sole znane jako słynna Dolina Słońca to obszar górski otoczony jednym z najsłynniejszych masywów w Alpach. Położony jest w zachodniej części Trentino między jeziorem Garda, a Południowym Tyrolem. Mnogość wspaniałych ośrodków narciarskich w tym regionie sprawia, że co roku odwiedzany jest przez narciarzy z całej Europy.

To doskonała propozycja nie tylko dla zaawansowanych narciarzy poszukujących trudnych technicznie tras, ale też dla całych rodzin spragnionych wypoczynku. Najpopularniejsze kurorty w obrębie doliny to Folgarida i Marilleva połączone systemem tras słynnej Madonna di Campiglio, prężnie rozwijające się Pejo u wylotu doliny, a także Passo Tonale wraz z lodowcem Presena.

Val di Sole nie tylko oferuje doskonałe warunki narciarskie z jednym karnetem na 380 kilometrów tras w 3 strefach, ale też malownicze alpejskie wioski, dobrą bazę noclegową, i bogatą ofertę rozrywkową oraz wyśmienitą kuchnię. Według statystyk stoki narciarskie Val di Sole są jednym z najlepszych miejsc na narty we Włoszech.

Mają na to wpływ wyjątkowe warunki panujące na tym obszarze – ogromna ilość opadów śniegu, a przy tym jak na Italię przystało słoneczna pogoda utrzymująca się przez większość czasu. W razie gdyby jednak śnieg zbyt szybko topniał pomoc zapewni ogromna ilość armatek śnieżnych, a o dobrą nawierzchnię zadbają dobrze rozlokowane ratraki. Dzięki temu sezon może trwać od jesieni do wiosny.

Dla początkujących bardzo dobrym pomysłem jest zapisanie się do szkółki narciarskiej, gdzie maluch nauczy się podstaw narciarstwa podczas świetnej zabawy. Rodzice w ciągu dnia mogą zostawić dziecko w przedszkolu a sami cieszyć się białym szaleństwem. Ponadto w Val di Sole popularne są także sporty zimowe, takie jak freeskiing czy snowboard.

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729